Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > SLEZSKÁ BRÁNA 2019

SLEZSKÁ BRÁNA 2019

Žáci 6., 7. a 8. ročníku se dne 12. dubna zúčastnili již desátého ročníku regionální vědomostní soutěže „Křížem krážem Slezskou bránou“. Účast byla jako každý rok hojná a konkurence veliká, o čem vypovídá počet soutěžících družstev – celkem 10. Naši školu reprezentovala 4 družstva v tomto složení:

za obec Raškovice – Ema Babulíková, Matěj Kohut a Tadeáš Tatarko (6. A)

za obec Vyšní Lhoty – Jan Carbol, Jan Waldemar Kožušník a Matyáš Wagner (7. A)

za obec Pražmo – Dominik Dorociak, Tomáš Garba a Kateřina Ošťádalová (7. A)

za obec Krásná – Vendula Carbolová, Bára Kotásková a Daniela Uherková (8. A)

Určitě je třeba vyzdvihnout přípravu dětí, nadšení pro místopis a nasazení během soutěže. V této soutěži však nejde o výkon, ale ve většině případů o štěstí na otázky. I přesto si žáci dokázali se záludnými otázkami z oblasti zajímavostí z regionu Slezské brány hravě poradit. O tom svědčí krásně vybojované 4. místo, jež pro naši školu zajistilo družstvo v obsazení: Jan Carbol, Jan Waldemar Kožušník a Matyáš Wagner (7. A), za což jim patří velký dík. A samozřejmě pochvala a obrovské poděkování tímto směřuje ke všem účastníkům soutěže, kteří se nebáli a zkusili zase něco nového.

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI