„SVATOMARTINSKÝ PÁTEK“ V 1. C

V pátek 10. 11. si prvňáčci vyzkoušeli projektový den na téma „Svatý Martin.“ Začali jsme pohádkovým příběhem o tom, kdo Martin byl a co se mu přihodilo. Děti si poté mohly vybrat skupinku, ve které chtějí pracovat. 

Následovaly různé aktivity napříč předměty. V matematice jsme pátrali po svatomartinských rohlíčcích s příklady, které byly ukryty různě po třídě, a vyzkoušeli jsme také omalovánku podle čísel. Při psaní jsme si uvolňovali ruku na skocích koníčka, zahráli jsme si též obrázkové domino s motivy, které ke sv. Martinovi patří. Vytvořili jsme obrázek, na kterém Martin předává svůj plášť žebrákovi, a stihli jsme namalovat husu temperovými barvami. Nezapomněli jsme ani na písničku. Samozřejmě jsme také popřáli našemu Martínkovi. 

Celý den byl plný veselí, smíchu a moc jsme si ho užili. Po projektovém dni nám už nezbývalo nic jiného než čekat,  jestli v sobotu opravdu přijede Martin na bílém koni… 

Ivona Lemon