FLORBALOVÝ TURNAJ – CHLAPCI

Dne 9. listopadu se na naší škole uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu pro žáky 6. – 8. ročníku z okolí Frýdku-Místku. Turnaje se zúčastnily celkem 4 týmy (ZŠ Raškovice, 6. ZŠ, 7. ZŠ, a 8. ZŠ.)  a všichni sehráli zápasy každý s každým, které trvaly vždy 2 x 8 minut hrubého času.

Po nástupu jsme zahájili turnaj s týmem s 8. ZŠ. Zápas nevyšel podle očekávání a podlehli jsme 0:2. Trápila nás především střelba. Za celý zápas jsme měli 2 střely na branku. Ve druhém zápase proti klukům ze 7. ZŠ jsme si konečně trochu zastříleli a vyhráli 4:2. Jako poslední nás čekal už jasně celkový vítěz turnaje a to 6. ZŠ. V první polovině zápasu jsme se drželi 0:0, ale nakonec jsme prohráli 0:3 a skončili tak na celkovém 3. místě.

I přesto, že jsme nevybojovali postup do okresního kola v Brušperku, jsme jakožto pořadatelé nominováni do krajského kola. Tak uvidíme, jak si naši kluci dále povedou.

Díky patří všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, především bývalým žákům Matěji Rozehnalovi (rozhodčí) a Marku Šulcovi (časomíra, zapisovatel).

Za organizaci a přípravu týmu.

Martin Theuer