Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > „SVĚTOVKA“ 2. POLOVINY 20. STOLETÍ LETEM SVĚTEM

„SVĚTOVKA“ 2. POLOVINY 20. STOLETÍ LETEM SVĚTEM

Do světové literární kuchyně 2. poloviny 20. století se vypravily třídy 9. A a 9. B. V obecní raškovické knihovně je dne 10. října 2018 obeznámila s tímto tématem paní knihovnice Marie Zemanová.

Nejprve si děti vymezily dané období časově v souvislosti s politickým vývojem a potom jim bylo představeno několik titulů náležících právě do světové literatury – kupříkladu Deník Anny Frankové sepsaný židovskou dívkou během 2. světové války, ale v Československu poprvé vydaný v roce 1956, pak díla Alexandra Solženicyna, satirizující román Goerge Orwella Farma zvířat nebo detektivní příběhy anglické prozaičky Agathy Christie.

  

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI