Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > VLASTIVĚDNÁ VYCHÁZKA PO RAŠKOVICÍCH

VLASTIVĚDNÁ VYCHÁZKA PO RAŠKOVICÍCH

Žáci 9. A absolvovali dne 9. října 2018 v rámci dějepisné výuky vlastivědnou vycházku po Raškovicích. Průvodkyní jim byla kronikářka obce Mgr. Anežka Nitrová, která zahájila procházku v prostoru před základní školou – bývalým panským dvorem se stodolami.

Poté výklad pokračoval o zdejším zámku, pozdější hospodě a zároveň první vesnické měšťanské škole v okrese Frýdek (1923). Čas byl neúprosný, proto bylo třeba se přesunout dále – žáci zhlédli například kapli Panny Marie, starobylý Hostinec U Fojtíků, dřevěnou kovářskou dílnu, prvorepublikovou cihlovou prodejnu Baťa, Foldynův kříž, objekt bývalé vysoké pece i obilného mlýna včetně náhonu, zaniklý hamr i papírnu, pilu, Hotel Ondráš, jenž stojí na místě Hostince U lípy, a v jehož sousedství už na počátku 1. republiky existovala autobusová zastávka na trase Morávka-Raškovice-Frýdek, železniční nádraží.

Tento speciální dvouhodinový dějepis měl sloužit k prohloubení znalostí o místě, ve kterém děti žijí i navštěvují školu a též doplnit povědomí o dějinách každodennosti.

  

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI