Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - MŠ > TRADIČNÍ PÁLENÍ ČARODĚJNIC

TRADIČNÍ PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Poslední dubnový den v MŠ patřil k lidové tradici PÁLENÍ ČARODĚJNIC. Děti vyráběly různé pavouky, žáby, čarodějnice, zapojily se do výzdoby a proměny naší čarodějnické školy, seznámily se s tradicí daného svátku. 

Velký čarodějnický den se uskutečnil v pondělí 30. 4. 2018. U vchodu při vstupu do čarodějnické školy na děti čekala hlavní čarodějka Barbulína se zkouškou odvahy, kdy děti měly vylovit ze slizu zvířátko, aby byly zařazeny do třídy Ropuch či Potkanů. Během celého dopoledne děti kouzlily, tvořily lektvary, tancovaly a na zahradě si pak prohlédly jednotlivé čaroděje a čarodějky.

Počasí nám přálo a celá akce mohla odpoledne pokračovat s rodiči a dětmi. V areálu Hospůdky u Bobra  na děti čekaly čarodějnice u jednotlivých stanovišť. Děti plnily úkoly (let koštětem, hod šiškou do kotlíku, hod pavoukem na pavučinu, lov havěti, prolézání pavučinou, přiřazování barev), za splnění úkolů na děti čekala malá odměna a nechyběl ani ohýnek, na kterém jsme si opekli chutné špekáčky.

Poděkování patří panu Horečkovi za ukázku červů, cvrčků a kobylek a všem, kteří se podíleli na vydařeném průběhu celé akce.

Účast byla hojná, nálada skvělá a již teď se těšíme na další společnou akci.

 

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI