Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > FOTBALOVÉ SOUTĚŽE

FOTBALOVÉ SOUTĚŽE

Dne 20. dubna se naši starší žáci vydali do Frýdku –Místku na stadion Stovky, aby změřili své síly s dalšími týmy přihlášených základních škol. Na chlapce čekal nejprve těžký soupeř z 5. ZŠ, kterou navštěvují fotbalisté hrající za Válcovny. Nelze se tedy divit, že kluci prohráli 7:0. Z porážky se ale velmi rychle otřepali a již ve druhém zápase s 8. ZŠ ukázali, že fotbal hrát umějí. Po poločasovém stavu 2:0 pro nás nakonec zápas skončil remízou 2:2, což nás v konečném důsledku stálo postup do okresního kola. V třetím zápase se náš tým utkal se 4. ZŠ a vyhrál 3:1. Rozhodující zápas, zda postoupíme či nikoliv, byl se ZŠ Dobrá. Bohužel kluci prohráli 2:0 a postup jim unikl a nakonec skončili kvůli skóre i vzájemným zápasům až pátí.

Naši školu reprezentovali tito borci: Marek Pokorný, Filip Čapčuch, Marek Šulc, Matyáš Ochman, Michal Málek, Tadeáš Chodura, Ondřej Pohludka, Jiří Staroba, Josef Plhal, Vít Novák, Adam Stříž. Gratulujeme a děkujeme za účast

Další turnaj byl určen mladším žákům. Jednalo se o McDonald´s. Turnaje byly dva a oba se uskutečnily v naší hale. Nejprve v úterý 24. dubna rozehráli svá utkání žáci 1. – 3. ročníku. Na kluky čekaly jen tři zápasy, neboť více družstev nedorazilo. Po velmi pěkných výkonech, kdy porazili Morávku 6:0 a vyhráli s Baškou 13:1, přišlo utkání o postup do okresního kola, kde naši borci prohráli s Kozlovicemi 4:0. Kluci tedy obsadili 2. místo.

Naši školu reprezentovali tito žáci: Viktor Mach, Rostislav Švrček, Michal Ručka, Vilém Stříž, Jan Popelka, Marek Šrubař, Albert Vykoukal a Matyáš Babulík. Gratulujeme a děkujeme.

Dva dny nato se dne 26. dubna se ve stejném turnaji utkali žáci 4. – 5. ročníku. Zde byla účast hojnější a týmy nejprve sehrály své zápasy v tabulkách. Náš tým hned na úvod remízoval s Kozlovicemi 1:1 a poté porazil Bašku 2:0. Postoupil tak z druhého místa vinou horšího skóre. V semifinále narazil na tým z Dobré, který porazil 1:0 a šel tak do finále, kde opět narazil na Kozlovice. Po velmi vyrovnaném utkání plném šancí na obou stranách se nakonec radovali hosté z Kozlovic, když vyhráli 1:0 a postoupil tak do okresního kola ve Frýdku. Náš tým skončil druhý.

Naši školu reprezentovali: Marek Michna, Filip Sikora, Thomas Tsitzas, Daniel Strnadel, Petr Jeník, Rostislav Andrle, Šimon Ochman a Jakub Gardoš . Děkujeme za výkon a gratulujeme.

Marek Veselka

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI