VESELÉ ZOUBKY – 1. A, 1. B, 1. C

Tradičně se žáci prvních tříd zapojují do projektu Veselé zoubky – je to preventivní program připravený společností dm drogerie markt s. r. o. Cílem projektu je naučit děti správně se o zoubky starat a předcházet tak zubnímu kazu.

Nejprve se prvňáčci podívali na krátký film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, pak se zábavnou formou učili stavbu zubu, nakupovali zdravé potraviny, zhlédli správnou techniku čištění zoubků, úspěšně vyřešili závěrečný kvíz, poskládali naučné loto.

Ve výtvarné výchově děti nakreslily obrázky, jak budou vypadat zoubky, když budou jíst zdravé potraviny, jak vypadají zoubky, když se jí hlavně sladkosti.

Za odměnu dostali všichni balíček od dm drogerie s kartáčkem, zubní pastou a zubní nití.

Nové kartáčky si děti chtěly hned vyzkoušet, tak následovalo hromadné čištění zoubků.

„Veselé zoubky“ tak nebyl jen název projektu, veselé byly všechny děti!

Ivana Kovalčíková