ZDRAVÁ SVAČINA – 6. A, 6. B

V hodinách výchovy ke zdraví se učíme o zdravém životním stylu, dále o důležitosti i významu pitného režimu, pohybu, spánku, odpočinku a hlavně zdravé stravy. Už víme, co patří do zdravé stravy, co je a co není zdravá potravina, čemu v jídle dávat přednost a co omezovat a proč. Rozumíme významu bílkovin, cukrů a tuků ve výživě. Víme, proč jíst zeleninu a ovoce.

Během dvou vyučovacích hodin jsme si ve školní kuchyňce připravili zdravé svačinky a ukázali paní učitelce, že to umíme. Připravili jsme rozmanité zdravé dobrůtky – saláty, ovocné špízky, různé zdravé kaše, jednohubky, plněné pečivo. Někteří spolužáci se nebáli péct v troubě skvělé ovesné koláčky, v mixéru vyrobit chutné ovocné koktejly.

Podívejte se na naše fotky. 🙂 Jídlo bylo opravdu dobré, zdravé a snědli jsme vše. 

Žáci 6. A, 6. B