VOLBY PŘEDSEDY TŘÍDY 6. C PODLE VZORU VOLBY PREZIDENTA

Dne 20. 2. proběhla předsednická debata 5 kandidátu, kteří se ucházejí o post předsedy třídy. Žáci pro kandidaturu museli sehnat určitý počet podpisů. Jednalo se o 3 varianty, a to: 3 podpisy učitelů nebo 5 podpisů žáků 6. C či 20 podpisů žáků školy. Žáci, kteří nechtěli kandidovat nebo se nedostali do top 5 kandidátů, protože neměli dostatečný počet podpisů, vymysleli otázky, které museli uchazeči v předsednické debatě zodpovídat.

V předsednické debatě měl každý kandidát určitý čas na představení, zhodnocení volebního programu a odpovědi na otázky. Před debatou jsme vytvořili i volební průzkum, jak by žáci volili před debatou. Po debatě jsme přešli k volbě za plentou a vhození volebního lístku do volební urny.

Samozřejmě dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů postupují do 2. kola, kde se rozhodne o jejich vítězství.

Podle volebního průzkumu byli favoriti: Ondřej Bulko a Karolína Mynářová

Kandidáti na předsedu třídy: Samuel Muras, Radek Čompa, Ondřej Bulko, Karolína Mynářová a David Švrček

Výsledky volby 2. kola

Karolína Mynářová – předsedkyně třídy

Ondřej Bulko – místopředseda třídy

Jan Sonnek