OKRESNÍ KOLO RECITACE

Ve středu 8. 3. 2023 se děvčata třetích tříd Anna Václavíková a Kristýna Gavlasová zúčastnila okresního kola v recitaci žáků 1. stupně. Jely společně s paní učitelkou Muroňovou do Třince, kde se v sále Domu dětí a mládeže soutěž uskutečnila.

Sešlo se zde skoro 50 dětí z okresu Frýdek – Místek. Děti před porotou složenou z pozvaných učitelů zarecitovaly svou báseň, se kterou zvítězily na okrskových kolech. Soutěž byla rozčleněna na 3 kategorie: 0. – pro žáky 1. tříd, 1. – pro žáky 2. a 3. tříd a 2. – pro žáky 4. a 5. tříd. Slyšeli jsme zde mnoho krásných, mnohdy i humorných básní. Byl to velice hezký kulturní zážitek.

Zaujala nás také moderní budova, kterou jsme si mohli o přestávkách projít a prohlédnout. Po ukončení přednesu nejstarší kategorie vyhlásila porota nejlepší recitátory v jednotlivých kategoriích. Do krajského kola postoupili vždy dva nejlepší. I když se naše děvčata výše nedostala, odnášela si z dnešního kola mnoho dojmů a zážitků. Za svůj výkon dostala alespoň diplom za účast.

Markéta Muroňová