Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE DIGI ŠKOLA

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE DIGI ŠKOLA

V pondělí 27. června 2022 se v Modrém salónku konalo vyhodnocení soutěže s názvem DIGI ŠKOLA, kterou pořádaly Místní knihovna Raškovice a ZŠ Raškovice. Úkolem soutěže bylo zaměřit se na raškovickou školu v souvislosti s přípravami na oslavy 100 let místní měšťanské školy (2. stupně). Soutěž měla dvě části: 1. výtvarnou, technickou, technicko – digitální a pak 2. vědomostní a kvízové otázky.

Ve vědomostní části soutěže dosáhli největšího možného počtu ve své kategorii Toník Felcman, Viktorka Ozga a Anička Václavíková z 2. A., z 2. C Tom Illichmann, Adam Janetka, Eda Koláček. Ve druhé věkové kategorii měli vynikající výsledky žáci z 4. B: Agátka Diasová, Apolenka Zápotocká a Jakub Žídek.

Výtvarná a audiovizuální část soutěže byla zastoupena kresbami, malbami, celými alby, leporelem, dokumentárními snímky a  velmi zdařilými, vynikajícím způsobem zpracovanými  videy. Úplným překvapením byl soubor prací z 1. B., kdy děti vytvořily na počítači zcela originální obrázky ze života ve škole. Všechny, jednotlivě i v celku působily svým zpracováním graficky naprosto čistě a  osobitý pohled dětí  jim dodal absolutní jedinečnost. Soubor z 2. A „Hra na starou školu“ obsahoval fotografie i vyjádření dětí co prožívali a jaké to bylo, když si hráli na starou školu. Žáci 2. B vytvořili přímo knihu ORBIS PICTUS a také malovali proměnu školy v průběhu věků. Verča, Vendulka, Tobík, Štěpán, Ondra a další z 2. C vypracovali krásné „album ze staré školy“ a 3. A „Jak se učí královská šlechta“. Školní album s kresbami tuší žáků 3. B moc hezky zachycovalo školu v proměnách času. 4. A vytvořila leporelo z minulosti, přítomnosti a  budoucnosti  a je nabíledni, že nás  čeká kontakt s mimozemskými civilizacemi a v rozvrhu vyučovacích hodin děti předpovídaly zařazení marťanštiny či zemštiny a třeba celou školu vidí jako budovu s možností přesunu  vlastním pohonem a napojením na příjem a signály z vesmíru. 4. B vytvořila přímo jubilejní album s heslem EKO školy „Cesta k přírodě“ a „Cesta k člověku“ vyjadřující školu jako nositelku titulu etická.

Ocenění samostatných výtvarných prací patří Renátě Frydrychové, Kristiánu Kožušníkovi, Rudolfu Prymusovi, Anně Rusinové, Elišce Škvárové, Barboře Štěrbové.

Výtvarně technickou část, zastoupenou v audiovizuální podobě videy, připravili žáci z 5. A, 5. B a 6. C. V této sestavě připadá vítězství tvůrcům z 6. C, kteří natočili prohlídku školy v doprovodu jejich kamaráda Pana Citróna.

 

Vyhodnocené práce budou součástí prezentace školy v jejím jubilejním roce 2023.

Zpracováno dle podkladů Marie Zemanové (Knihovna a Památník Raškovice)

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI