Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ŽÁCI 9. ROČNÍKU TVOŘILI LITERÁRNÍ KÁNON

ŽÁCI 9. ROČNÍKU TVOŘILI LITERÁRNÍ KÁNON

Jelikož žáci 9. ročníku absolvovali v rámci českého jazyka již celý přehled dějin literatury, přišel čas na využití získaných informací nejen z hodin češtiny, ale také z přečtených knih (nikoli jen ze čtenářského deníku) nebo z workshopů v místní obecní knihovně.

Žáci dostali dne 29. května za úkol vytvořit ve skupinách literární kánon – seznam klasických literárních děl, jichž jsou pro ně a zároveň pro společnost zcela zásadní. K tomu žáci obdrželi seznamy povinné četby k maturitní zkoušce ze středních škol, na které se sami hlásili (např. průmyslová škola, gymnázia, obchodní akademie, zdravotnická škola, atd.). Z těchto maturitních seznamů měli takzvaně „vytáhnout“ základních 10 děl z české a 10 děl ze světové literatury. Poté probíhala mezi žáky diskuze, během níž se všichni přesvědčili, že není zcela jednoduché vybrat tituly, na které bychom neměli určitě zapomenout.

      

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI