Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ZAHÁJENÍ ADVENTU VE FRÝDKU – MÍSTKU

ZAHÁJENÍ ADVENTU VE FRÝDKU – MÍSTKU

Pojďme zahájit společně advent! Takto zněla pozvánka na slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Frýdku-Místku, které se konalo v pátek 29. listopadu 2019.

Toto pozvání bylo atraktivní nejen proto, že začátek adventního času nám přináší slavnostní
a povznášející náladu, ale také proto, že na pódiu Adventního městečka na nám. Svobody vystupoval dětský pěvecký sbor CARO Raškovice.

Během téměř hodinového koncertu z úst našich sboristů zazněly například koledy „Vinšujem Vám“, „Pozvultě num křešťane“, „Hoši, honem vzhůru“. Sólisté Šimon Ochman, Jan Popelka, Martina Vlčková, Antonín Ochman pak společně se sborem zazpívali „Vondráši, Matóši“, „Pochválen buď Ježíš Kristus“, „Na nebesích hvězdička“.

Předvánoční náladu umocnily písně „Věřím andělům“, „Půlnoční“, „Vánoce na míru“, které zazpívali nejdéle působící členové sboru Karolína Popelková, Magda Drastichová, Kristýna Maťaťová, Jan Luzar.

Vrcholem celého odpoledne bylo rozsvícení vánočního stromu a zahájení adventu koledou „Pochválen buď, Ježíš Kristus“, kterou zazpívali Martina Vlčková a Šimon Ochman.

Díky andělskému zpěvu všech dětí DPS CARO Raškovice mohli všichni, kteří se přišli na rozsvícení stromu podívat, alespoň na chvíli zapomenout na předvánoční shon a užít si jedinečnou předvánoční atmosféru v klidu a v pohodě.

Velké díky tak patří sbormistryni paní Mgr. Anně Kajzarové, která s dětmi celý koncert připravila. Další poděkování patří Mgr. Táni Farné a Matěji Laníkovi, kteří zaštítili klavírní doprovod.

Ivana Ochmanová

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI