Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ADVENTNÍ ZÁJEZD DO BUDAPEŠTI

ADVENTNÍ ZÁJEZD DO BUDAPEŠTI

V pondělí 25. 11. se vybraní  žáci sedmých, osmých a devátých tříd vypravili nasát předvánoční atmosféru do hlavní města Maďarska – Budapešti.

Po šesti hodinách strávených v autobuse jsme byli zvědaví na nejkrásnější místa maďarské metropole. Nejprve jsme se byli podívat do městských lázní, poté jsme vystoupali na Gelletův kopec. Odtud nás čekal nádherný výhled na Budapešť, především na nejimpozantnější evropskou budovu Parlamentu.

Pokračovali jsme dál kolem Královského paláce, korunovačního Matyášova chrámu a dominanty Budapešti, Rybářské bašty. Celý výlet jsme zakončili na náměstí s vánočními trhy a nevynechali jsme také slavnou tržnici – Vásárcsarnok.  Poznali jsme kus historie, procvičili anglický jazyk, nakoupili pravé maďarské pochoutky a naladili se na předvánoční notu, takže výlet splnil snad všechna očekávání. 

Děkujeme všem za jeho bezproblémový průběh.

Lucie Adamová a Michaela Štenclová

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI