ZLATÁ PRAHA 2022

V dnešní uspěchané a nelehké době jsou chvíle radosti, pohody a souznění tím nejkrásnějším momentem v životě každého z nás. S dětmi po boku býváme denně svědky zázraků. Jeden takový neuvěřitelný se stal v posledních dnech právě v adventním čase.

Dětský školní pěvecký sbor CARO založený Mgr. Annou Kajzarovou při ZŠ a MŠ Raškovice se zúčastnil již tradiční soutěže Prague Advent and Christmas Choral Festival. 30. ročník tohoto úchvatného festivalu probíhal od 2.12. – 3.12.2022 na několika místech v Praze za účasti více než 20 sborů ze 7 zemí světa. Festival je určen amatérským pěveckým sborům. Součástí festivalu byla hodnocená soutěžní přehlídka. Soutěž hodnotila mezinárodní porota složená z předních hudebních odborníků.

Ve velké konkurenci naši zpěváčci získali nejvyšší ocenění. ZLATÉ PÁSMO v kategorii dětských sborů, a dokonce i celkové prvenství ze všech zúčastněných. Oči zalité slzami, radostný křik i šok z vítězství doprovázel na podium naše nejmladší členy, kteří za všechny převzali toto neuvěřitelné ocenění. Pro nás vždy byli, a teď i pro ostatní jsou opravdu „nejlepší, zlatí, jedineční.“

Gratulujeme všem dětem, které hrdě reprezentovaly naši základní školu a obec Raškovice, své rodiny.

Velký dík si zaslouží všichni, kteří se na přípravě podíleli.  Zvláště pak Mgr. Kajzarová, která dostala ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ za práci s malými zpěváky. Dále pak Mgr. Táňa Farná za krásné klavírní doprovody a pomoc při tvorbě repertoáru pro dětský sbor a Mgr. Ivona Lemon, která se věnovala přípravě většiny vystoupení. Za organizaci a hladký průběh celé akce také Mgr. Vendula Chodurová, paní Vlčková, Anna Gucká, Simona Mecová. Za psychickou podporu a velké zázemí také rodiče žáků, kteří v hojném počtu dorazili do Prahy, aby své ratolesti podpořili.

Děkujeme všem za podporu.

Hana Kachtíková, Vendula Chodurová