EKOTÝM V ZOO OLOMOUC

Jak bylo uvedeno v předchozím příspěvku Ekotýmu, středa 10. 5. 2023 byla ve znamení dobrodružství z poznání přírody. Dopoledne jsme strávili na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, avšak nyní nás již čekala prohlídka ZOO Olomouc s připraveným programem.

Děti si na úvod vyslechly řadu zajímavých informací napříč celou živočišnou říší a mohly si vlastními prsty osahat všechny vystavené exponáty. Následovalo seznámení s oblíbeným a nenáročným chovancem terárií – agamou vousatou, abychom se následně vydali na komentovanou prohlídku po zahradě. Prakticky u každého výběhu nebo pavilonu jsme se dozvídali další a další zajímavosti.

Mezi největší zážitky jistě patřil netopýří pavilon s noční oblohou ostrova Rodriguez a poletujícími kaloni zlatými nad našimi hlavami, panda červená, medojed kapský, surikaty, svět korálového útesu i se žraloky černoploutvými a mnoho dalšího. Návštěvu zoologické zahrady jsme zakončili výstupem na vyhlídkovou věž, což již bylo pro řadu z nás vyloženě sportovní výkon. 🙂 Rovněž zde bychom rádi poděkovali našemu průvodci zoologickou zahradou a světem zvířat Mgr. Pavlu Javůrkovi za poutavý program, který si pro nás připravil.

Za Ekotým Jiří Kroča