Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ERBEN, BEZRUČ, BALADY

ERBEN, BEZRUČ, BALADY

V podání paní knihovnice Marie Zemanové si žáci třídy 7. A vyslechli dne 13. února 2019 v prostorech obecní knihovny základní informace o nejvýznamnějších baladách české literatury.

Besedu zahájila audio ukázka ze sbírky Kytice Karla Jaromíra Erbena. Posléze žákyně Aneta Foldynová zpaměti zarecitovala báseň Vodník, se kterou hodlá soutěžit v okresním kole recitační soutěže. Následně bylo dětem osvětleno (a zároveň zopakováno) co je to balada i jaké básně Erben psal.

Poté se povídání zaměřilo na problematiku básní Petra Bezruče a hlavně na baladu Maryčka Magdónova. Děti především zajímalo, kde je Maryčka pohřbena. Znají totiž pověst o jejím posledním odpočinku na Pražmě. Na závěr besedy paní Zemanová přečetla a vysvětlila význam Erbenovy balady Zlatý kolovrat.

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI