FUTSALOVÝ ÚSPĚCH NAŠÍ ŠKOLY

Dne 10. 1. se naši žáci 8. a 9. třídy účastnili již 3. kola futsalové ligy Divize Severní Moravy. Na podzim jsme se probojovali přes dvě těžká kola a 3. kolo mělo rozhodnout, kdo postoupí do finále. Mezi týmy ZŠ J. Šoupala (akademie Baníku Ostrava) ZŠ Komenského Bílovec a ZŠ M. Tyrše Hlučín jsme byli mírným outsiderem. Ale probojovali jsme se zde zaslouženě a mohli jsme měřit síly s těmi nejlepšími.

V sestavě Matěj Ručka, Rostislav Švrček z 8. tříd a Daniel Strnadel, Marek Michna, Giannis Tsitzas, Adam Broda, Patrik Namyslo a Jakub Gardoš jsme nastoupili k prvnímu utkání proti ZŠ J. Šoupala. Bohužel k tomuto utkání jsme přistoupili nervózním dojmem a navíc jsme si mysleli, že to půjde samo. Soupeř nám ukázal, jak se hraje futsal a prohráli jsme 2:16. Nicméně kluci se z této drtivé porážky oklepali a o chvíli později porazili ZŠ M. Tyrše (Hlučín) 6:2. Do posledního utkání jsme šli s vědomím, že jen vysoká výhra nás může posunout až do finále. Utkání proti Bílovci, který porazil ZŠ J. Šoupala jsme začali velice sebevědomě a dlouho jsme drželi stav 1:2. Nakonec jsme sice prohráli 2:6, ale za předvedený výkon se kluci rozhodně stydět nemusí.

Celkově všechna 3 kola byla úžasná. Kluci podali maximální výkon a svědomitě a sebevědomě reprezentovali naši základní školu. Gratuluji. Dále bych chtěl poděkovat volejbalovému klubu Raškovice za poskytnutí devítimístného auta, bez kterého by se tato soutěž nedala odehrát.

Tělocvikáři ZŠ A MŠ Raškovice