JARNÍ SPORTOVNÍ SOUTŘEDĚNÍ NA VIŠŇOVCE

Ve středu 3. 5. 2023 se za deštivého počasí vydalo 23 žáků a 2 učitelé na třídenní sportovní soustředění na Višňovce ve Vyšních Lhotách. Seznam žáků na soustředění jsme vybírali podle účasti a reprezentaci na sportovních akcích školy.

Ve středu byl program pozměněn z důvodu špatného počasí. Přesto se do Vyšních Lhot šlo pěšky od školy. Do 16:00 se plnily úkoly v domě Višňovky. Žáci zjišťovali tajenku podle známých osobností našeho sportu, dozvěděli se mnohé informace a využívali je v plnění úkolů. Po 16:00 se nám umoudřilo počasí a my jsme konečně mohli zahájit venkovní aktivity – běhání s přírodninami, stavění pyramid v lese a další. Vrcholem dne bylo rozdělání ohně z posbíraného dřeva a opékání špekáčků a hermelínu. (Doteď vlastně nevíme, jak se z mokrého dřeva dal udělat oheň, ale zvládli jsme to.)

Ve čtvrtek nás přivítalo ranní sluníčko, a tak byl čas na rozcvičku. Dali jsme si hudební a taneční vystoupení a hurá na snídani. Čekal nás výlet kolem Prašivé, kde žáci měli za úkol určovat azimuty pomocí buzoly, orientovat se v mapě a posilovat ve skupinách. Na vrcholu Prašivé si žáci vytvořili další skupiny a na určitou vzdálenost přenášeli jednotlivé členy. Byla to zábava a posilovna v jednom. Top disciplínu všichni určili jako HÁZENÍ VAJIČKEM, kdy na určitou vzdálenost museli žáci hodit vajíčkem a chytnout, dokud se nerozbilo… zvládli jsme 28 metrů!!! Odpoledne jsme odstříleli se vzduchovky, vrhali koulí a hráli baseball. Večerní program ozdobila úžasná procházka na Prašivou s čelovkami za svitu měsíce. Žáci byli rozděleni do týmů a na 6 různých stanovištích měli vždy vyřešit 6 různých zranění. Nápomoci každé skupině byla lékárnička.

V pátek jsme opět začínali ranní rozcvičkou. Poté jsme začali uklízet celou budovu Višňovky, ale soutěžím nebyl konec. Další soutěží byl kvíz v netradičních sportech jako je Iron Man, Ralley Dakar a další. Poté jsme měli lekci se švihadly. Žáci měli cviky jak pro jednotlivce, tak i pro dvojice. Po vzoru kluků z Švihej! jsme si vyzkoušeli sestavu na hudbu Popelka a pár velmi náročných koordinačních cviků ve dvojicích. Na závěr celého programu jsme vyhlásili výsledky těch nejlepších žáků a žákyň. Na prvním místě se nám seřadili dva žáci: Markéta Pavlů (7. B) a Marek Šrubař (7. C), na místě třetím byla Viktorie Šebestová (9. B).

Za Tělocvikáře ZŠ A MŠ Raškovice bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci soustředění, a to naším kuchařkám, že nám navařili oběd, paní Simoně Mecové a chlapům školníkům, že nám vždy oběd přivezli, paní ředitelce, že nám umožnila sportovní soustředění uspořádat no a samozřejmě všem žákům, kteří svým příkladným chováním a výbornými sportovními výkony ozdobili celé soustředění.

Fotky zde: https://telocvikariraskovice.rajce.idnes.cz/2023_05_Sportovni_soustredeni/

Jan Sonnek a Markéta Juřicová