OKRSKOVÉ KOLO V RECITACI – 1. STUPEŇ

Ve čtvrtek 8. února 2024 se paní učitelka Markéta Muroňová vydala spolu se 7 postupujícími dívkami recitační soutěže na Základní školu do Dobré, kde se konalo okrskové kolo v recitaci žáků 1. stupně. Sešli se zde žáci z 5 základních škol z okolí: ZŠ Dolní Domaslavice, Lučina, Dobratice, Raškovice a domácí Dobrá. Děti soutěžily ve svých kategoriích.

Nultou kategorii z naší školy zastupovaly Kristýna Kubošová (1. A) a Tereza Václavíková (1. A), první kategorii pak Zuzana Kocichová (2. A) a Nikola Janoušková (2. B). V druhé kategorii vystoupily Kristýna Gavlasová (4. B) a Anna Jurgová (5. B).

Konkurence dětí byla veliká. Slyšeli jsme opravdu zdařilé přednesy a porota musela těžce vybírat ty nejlepší, které nominovala do okresního kola. Naše dívky nakonec získaly 4 postupová místa a odnesly si za svůj výkon diplom a knihu.

Do okresního kola postoupily:

Kristýnka Kubošová (1. A) s básní Poštovní holub

Zuzanka Kocichová (2. A) s veršovanou pohádkou Čert a Káča

Kristýnka Gavlasová (4. B) s básní Bordelář

a Anička Jurgová (5. B) s básní Malá zmoklá slepice

Děvčatům budeme i v dalším kole držet pěsti a všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Markéta Muroňová