Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ŠKOLNÍ VÝLET 5. A DO VYSOKÝCH TATER

ŠKOLNÍ VÝLET 5. A DO VYSOKÝCH TATER

V neděli 24. 6. 2018 jsme vyrazili na Slovensko za našimi kamarády ze Svitu. Rozloučili jsme se s rodiči na nádraží v Dobré, nastoupili do motoráčku a jeli směr Český Těšín. Tady jsme čekali zdlouhavých 20 minut, protože měl vlak zpoždění, ale pak už to fičelo raz dva… Do Popradu jsme přijeli k večeru, kde na nás čekal již připravený mikrobus, který nás odvezl do Svitu na ubytovnu.

V pondělí jsme cestovali do Tater, a i když pršelo, perfektně jsme si to užili. Popradské pleso bylo hodně krásné, Symbolický cintorín byl zajímavý, ale nejlepší byla cesta na Štrbské pleso. Skákali jsme po kamenech jako kamzíci, a i když pršelo, náramně jsme si túru užili.

V úterý jsme navštívili slovenskou školu ve Svitu. Zúčastnili jsme se školní olympiády a testování mládeže ve sportu, poté jsme strávili dvě vyučovací hodiny se slovenskými páťáky, kteří pro nás připravili československé seznamovací a zábavné hry a hlavolamy.

Mysleli jsme, že tímto výlet končí, ale další překvápko přišlo odpoledne – šli jsme se koupat do Aquacity v Popradě. Byla to paráda, střídali jsme jeden bazén za druhým, ale nejlépe bylo ve venkovním bazénu s teplou vodou.

Dobrodružství a srandy bylo tolik, že se nám ve středu ani nechtělo domů, ale jakmile jsme na nádraží uviděli rodiče, byli jsme rádi, že jsme zpátky.

Náš výlet na Slovensko byl perfektní a doufáme, že tam opět brzy pojedeme 🙂                                        

žáci 5. A

      

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI