Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > SLOVNÍKŮ SE NEBOJÍME!

SLOVNÍKŮ SE NEBOJÍME!

Že práce se slovníky může být zajímavá a přínosná se přesvědčili dne 16. dubna žáci obou tříd 9. ročníku.

V hodině českého jazyka provedli terénní jazykový výzkum, během kterého pomocí Slovníku spisovné češtiny pro školu a veřejnost zjišťovali co nejvíce informací o místních nápisech. Díky slovníku přišli na to, z jakých jazyků zkoumaná slova pochází, ke kterým rodům náleží nebo jaká mají významy i synonyma. V průběhu bohemistického bádání byla řeč o slovech souvisejících s nápisy, například základní + škola, knihovna, mateřská (škola), vjezd, lékárna, salón, mošt (od moštárny), vila, atd.

    

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI